Site Kuralları

Site Kullanım Kuralları

Uyarı

Bu web sitesi uluslararası kurallar ile T.C. hukuk kurallarının koruması altındadır. Bilerek ve isteyerek ya da bilmeyerek ve kastınız olmaksızın, cezalandırılmanızı gerektiren bir mevzuat hükmünü ihlal ettiğiniz takdirde hakkınızda takibat yapılabilir ve cezalandırılabilirsiniz.

“mazlumakay.name.tr” bir danışma sitesi değildir. Bu nedenle, gerek forum alanlarında gerekse veritabanına yazmanıza izin verilen alanlarda danışmanlık talep etmeyiniz ve danışmanlık kabul edilebilecek bilgiler vermeyiniz. Bu tür bilgileri içeren kayıtlar site ve/veya forum yöneticisi ve/veya forum başkanları tarafından silinebilecek olup, silinme nedeniyle “mazlumakay.name.tr” hiçbir yükümlülük kabul etmemektedir.

Genel Olarak Sorumluluğun Sınırları

Bu web sitesinde bulabileceğiniz belge ve dosyalar ile veritabanları içinde yer alan bilgilerin doğruluğunu, eksiksizliğini ya da tümüyle yararlı olduğunu mazlumakay.name.tr garanti edememekte ve bunlardaki hata, eksiklik ya da yararsızlık nedeniyle hiçbir yasal sorumluluğu ve/veya yükümlülüğü kabul etmemektedir.

Sitemizde yer alan dokümanlardaki fikir ve görüşler tümüyle yazarlarına ait olup, sitemizde yayınlanmaları bizlerinde aynı fikir ve görüşleri paylaştığımız ya da aynı fikir ve görüşlere katıldığımız anlamına gelmemektedir.

Forum Alanlarındaki Bilgilerde Sorumluluk

Forum alanlarındaki bilgiler Forum Yöneticisi (Administrator) ve/veya Başkanları (Moderators) tarafından verilen yetkilerle sınırlı olarak birçok kişi tarafından güncellenmektedir. Bu bilgilerin güncel ve kurallara uygun olmasını sürekli denetliyor olmakla birlikte, arzulanan çabuklukla her zaman başarılı olamayabiliriz. Bu nedenle, bu tür bilgilerin sitemizde yayınlandığı süre için her hangi bir sorumluluk üstlenmiyoruz. Ancak, güncel olmayan ya da hatalı ve/veya kurallara aykırı bilgi saptadığınız zaman  mazlum@mazlumakay.name.tr    adresine düzeltilmesini istediğiniz yerin tam URL adresini verdiğiniz bir e-mail göndermenizi rica ediyoruz. E-mailinizi aldıktan sonraki en kısa süre içinde düzeltmeyi yapabileceğiz.

Forum alanlarına katılan kayıtlı kullanıcı ve/veya ziyaretçiler ile yetkilendirilen başkanların sitemiz “Kayıt ve Şartları” ile genel kurallara uymaları zorunludur. Örf ve adet, ahlak kuralları ve benzeri yazılı olmayanlar dahil geniş anlamda kurallara  uymayan kayıtlar ve/veya bilgiler yazarına haber vermeksizin admin tarafından silinebilecek ve yazarlarının forum üyelikleri iptal edilebilecektir.

Bağlantılardan Doğan Sorumluluğun Sınırları

Bağlantılar bilgiye kolay erişim için verilmiş olup, “admin” her hangi bir ticari ürün (yazılım ve programlar dahil), kurum, görüş ve/veya hizmeti önermemekte ve/veya kullanıcıları bunlara yönlendirmeyi amaçlamamaktadır.

Bağlantılardan eriştiğiniz her hangi bir doküman ve/veya dosyada yer alan görüşler yazarlarına ait olup, taskentliler.org  web sitesinin görüşlerini yansıttığı kabul edilmemeli ve/veya bağlantıların her hangi bir ürünün reklamı ya da önerilmesi amacıyla verildiği sanılmamalıdır.

Sayfalarımızdan başka Internet sitesi ya da sayfasına verilen bağlantılar kullanıcıların Internet’te rahat dolaşabilmelerini amaçlamaktadır. Bağlantı verdiğimiz başka Internet site ya da sayfalarında  yer alan bilgilerin doğruluğunu, eksiksizliğini ya da tümüyle yararlı olduğunu mazlumakay.name.tr  garanti edememekte ve bunlardaki hata, eksiklik ya da yararsızlık nedeniyle hiçbir yasal sorumluluğu ve/veya yükümlülüğü kabul etmemektedir. Sitemizi kullananlar, bağlantı verdiğimiz sitelerin de bizimle aynı site kurallarına ve politikasına sahip olmalarını beklememelidir.

Sayfalarımızda dolaşırken web tarayıcınız pop-up ilan ve/veya reklamlar açabilir. Büyük olasılıkla bunlar daha önce ziyaret ettiğiniz web siteleri tarafından oluşturulmuştur ya da bilgisayarınıza yüklenmiş bir yazılım tarafından oluşturulmaktadır. Bu tür pop-up ilan ve/veya reklamları inisiyatif.net onaylamamakta, hiç bir sorumluluk ve/veya yükümlülüğü kabul etmemektedir.

Kopyalama Hakkı

Bu sitede yer alan ve/veya bağlantı verilmiş doküman ya da dosyalardaki bilgilerin çoğu herkesin kullanımına açık etki alanında bulunmaktadır. Sadece bu sitede yer alan doküman ve dosyalardaki bilgileri yayınlama ve kopyalama hakkının asıl sahibi yazarı olup, yazarın kendi isteğiyle ya da kendisinden izin alarak bu sitede yayınlanmaktadır.  Bu nedenle, yazarı tarafından açıkça yasaklanmadığı hallerde, yayını tümüyle kendi sitelerinde ya da başka türlü yayınlamak ya da çoğaltmak isteyenlerin yazarın kendisinden izin almaları, yayından alıntı yapanların ise alıntının kaynağını kendi yayınlarında belirtmeleri önerilmektedir.

Sitemizde bazı yayınlarla ilgili olarak özetler ya da içindekiler bölümleri, tam metin çalışmalar (bir bilim kurulu tarafından onaylanmış bilimsel çalışmada olabilir), sadece mazlumakay.name.tr  ve/veya yazarına ait tam metin haberler ya da  makaleler, kitaplar, veritabanları ve benzerleri bulunmakta olup, bunlar yasaların koruması altındadır. Bu tür yayınlar için yeniden yayınlayacak ve/veya dağıtacak kişilerin telif hakkı sahibinden kesinlikle izin almaları gerekmektedir.  Belirtilen kapsamında ve telif hakları Mazlum Akay  a ait olanlar, ticari olmayan amaçlarla (öğretim, araştırma, eleştiri ve haber verme gibi eğitim amaçlı olarak) kullanılabilir.

 

Forum Kuralları

1) Bu forumların yöneticileri ve moderatörleri her ne kadar, her türlü uygunsuz ve itiraz edilebilecek içerik ve materyali olabildiğince kısa sürede forumdan silecek olsalar da, bütün mesajların incelenmesi mümkün olamayabilmektedir. Forumlara gönderilen her mesaj, onu gönderenin görüşlerini yansıtmakta ve yazarının sorumluluğu altında olup, kendilerine ait mesajlar dışında moderatörler, adminler ya da webmasterlar kullanıcı mesajlarının içeriğinden dolayı sorumlu tutulamazlar.

2) Forumlarımızda, aşağılayıcı, alaycı, başkalarını küçümseyen, adminlere veya kullanıcılara saygısızlık içeren, müstehcen, kaba, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici, huzursuzluk çıkartmaya yönelik, başka kullanıcıların kimliğini açıklayıcı, adult içerik, kopya yazılım, warez, crack, nocd, şifre kırma, hack ve hile kullanımıyla ilgili, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, uluslararası kanun, tüzük veya anlaşmalara, ülkemiz çıkarlarına, kişilik haklarına veya genel toplum ahlak kurallarına aykırı, din, dil, ırk, cinsiyet ve benzeri ayrımcılıkları destekleyen konular açmak ve içerikler göndermek, linkler vermek ve tartışmaları amacının dışına ve diğer kullanıcıları rahatsız edecek boyutlara taşımak yasaktır. Her mesajın IP adresi ve giriş tarihi gerektiğinde yetkili makamlara verilmek üzere kaydedilmektedir. Kullanıcılar, bu forumun moderatörlerinin, adminlerinin veya webmasterının, kendi iradeleri doğrultusunda herhangi bir başlığı silme, taşıma, kilitleme yetkisi olduğunu kabul etmektedirler. Kullanıcılar, girdikleri her bilginin veritabanında saklanacağını kabul etmektedirler. Her ne kadar bu bilgiler, 3. şahıslara verilmeyecek olsalar da, herhangi bir ‘hack’ olayı sonucunda bu bilgilerin 3. şahısların eline geçmesi halinde, webmaster, moderatör ya da adminler sorumlu tutulamazlar.

3) Forumumuz orijinal yazılım kullanımını desteklemekte ve önermektedir. Gerek site yapısında, gerek ise birlikte çalışılan sunucuda lisanslı işletim sistemleri, yazılımlar kullanılmaktadır. Kullanıcılarımıza da, sevdikleri yazılımların orijinalini almalarını ve kullanmalarını tavsiye ediyoruz.

4) Forumdaki mesajlarınız yöneticiler tarafından gerektiğinde silinebilir, taşınabilir ya da cevap yazılamaz hale getirilebilir. Bu yöneticilerimizin forumun düzenini sağlamak için uyguladığı yöntemlerden birisidir. Yanlış bir nedenle bu uygulamalarla karşılaştığınızı düşünüyorsanız admin@taskentliler.org  adresinden yöneticilere ulaşabilir ve konunuzun ya da mesajınızın neden silindiğini öğrenmek için destek formu oluşturabilirsiniz.

5) Takma isimler : Kullanıcılarımızdan, forumumuza üye olurken genel kabul gören ahlaki değerlere uygun olan bir takma ad almalarını rica ederiz. Aksi fark edildiği durumda kullanıcıya haber verilmeksizin kullanıcı adları ve hesapları silinebilir. Alınan takma adlardan dolayı sitemiz bir sorumluluk kabul etmemekte sorumluluk kayıt olan kişiye aittir.

6) Forum kirliliği : Forumları kullanırken konuları, ait oldukları başlıklar altına açmanızı rica ederiz. Gereksiz başlıklar açmamaya, aynı veya benzer bir konuda daha önce başka bir başlık açılıp açılmadığını ‘Arama’ fonksiyonunu kullanarak kontrol ettikten sonra başlığı açmaya, gereksiz ve flooding niteliği taşıyabilecek sıklıkta mesaj atmamaya özen gösteriniz.İç içe alıntılar yaparak forum düzenini bozmamaya özen gösteriniz. Eski tarihli konulara eğer ki mesajınız konuyla ilgiliyse mesaj atabilirsiniz. Konuyla alakasız mesaj atarak konuyu güncellemek yasaktır.

7) Bu forum sistemi, bazı bilgileri bilgisayarınızda saklamak için cookie’leri kullanmaktadır. Girdiğiniz özel bilgilerin hiçbiri bu cookie’lerde bulunmamaktadır, bunların tek amacı forumda daha rahat bir gezinti yapabilmenizdir. Geçerli e-mail adresiniz sadece kaydınızı onaylamak, şifrenizi yollamak ve unuttuğunuzda şifrenizi size hatırlatabilmek için istenmektedir.

8) Forumumuzun ikinci el kısmında 24 saat içersinde iki konu açmak yasaktır. Bu forum kullanıcılarına daha dağılımlı bir satış hakkı tanımak için alınmış bir karardır. Eğer ki yapılan kural ihlali moderatörler tarafından görülürse konu silinecektir. İkinci bir nick ile açan kişilerinde nickleri kitlenecektir. Tavsiyemiz satış ilanlarınızı bir araya toplamanızdır.

9) Forumda Dini ve Siyasi konuların geçtiği mesaj atımları yasaktır bu tür içeriklerin tartışılması yıllar süren deneyim sonrasında bir noktaya ulaşamadığı görülmüş ve gerginlik yaratması yüzünden bu konuların tartışılması yasaktır. Eğer ki yapılan kural ihlali moderatörler tarafından görülürse konu silinecektir.

10) İmza kurallarımız konu dışında üst konu olarak aktarılmıştır. İmza sınırlamaları diğer kullanıcıların foruma katılımlarını arttıracak yönde ayarlanmıştır bu yüzden kısıtlamalar aslında sizin daha yüksek forum deneyimi yaşamanızı sağlayacaktır.

11) Forumumuzdaki ikinci el, alış ve satış kısımları vardır. Yalnız forum yönetiminin ve şirketinin kullanıcılar arasındaki birbirleri ile olan ilişkilerinde sorumluluğu yoktur. Dolayısıyla diğer kullanıcılarla iş ilişkisinde bulunmak ve mal alıp satmanın riski tamamen her kullanıcının kendisine ait aldığı bir risktir.

12) Forum yöneticileri ve alt yapısı yazdığınız her mesajı sonsuza kadar saklamak zorunda değildir. Alt yapı sorunları ve başka sorunlar nedeniyle mesajlar silinebilir yada kaybolabilir. Kullanıcını başvururken bunları kabul etmiş sayılır.

13) Forumda açıklayacağınız kişisel bilgilerinizin diğer forum kullanıcıları tarafından kötüye kullanılabileceğini bilmeniz gerekmekte ve ona göre dikkatli davranmanız gerekmektedir. Bu gibi davranışlardan dolayı forumumuz sorumlu tutulamaz tüm sorumluluk konuyla ilgili üyelerdedir.

14) Forumumuzdaki hak kısıtlamaları yöneticiler tarafından değiştirilebilmektedir bu yüzden bu yönde maddeler ilerde bu anlaşmaya eklenebilir ve kullanıcı bu maddeleri kabul etmiş sayılır.

15) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemiz harici linklerin sorumluluğunu almaz. Linklerin verilme sorumluluğu ilgili üyeye aittir.

16) Sitemizde firmalar ile ilgili yaşadığınız sorunlar, problemler hiç bir nedenle forum sayfalarında dile getirilemez. Sitemiz bu tür şikayetlerin bulunacağı, hakkın aranacağı bir kurum değildir. Lütfen ilgili kurumlara başvurunuz. Bu tür mesajlar silinebilir, kitlenebilir uyarıyı göz ardı eden üye uzaklaştırılabilir.

17) Forumlarda iki farklı takma ad ve/veya hesap sahibi olmanız yasaktır. Tek bir hesap ile girmeniz, dolaşmanız ve mesaj atmanıza izin verilmektedir. Bunun dışında birden fazla üyeliği bulunan kişilerin hesapları kapatılabilir. Size ait hesabınıza herhangi bir ceza verilmişse, ceza süreniz boyunca başka bir hesapla foruma giriş yapmanız yasaktır ve fark edildiği anda asıl hesabınıza ek 7 günlük uzaklaştırma cezası verilmektedir.

18) Forumumuza attığınız mesajların , üyelik iptali, cezalandırma veya uzaklaştırma gibi durumlarda silinip silinmeyeceğine kullanıcı değil yöneticiler karar verir. Kısaca hangi mesajların silinip hangilerinin silinmeyeceğine karar vermek kullanıcıya ait bir hak değildir, tüm konu veya mesajlar gerektiğinde foruma mal edilmiş sayılabilir ve veritabanında ister anonim ister gerçek isimli olacak şekilde tutulabilir. Lütfen mesajlarınızı buna göre foruma gönderiniz. Aksi takdirde forum ve yöneticiler sorumluluk kabul etmez anlaşmayı kabul ettiğinizi varsayarlar.

19) Sitemize kayıt olmak için GSM Telefon numarası onayını geçmeniz gerekmektedir. Bu sistem gerçek bir kişi olduğunuzu ve sahte üyelik sahibi olmadığınızı kanıtlamak için getirilmiştir. Onaylamak için ve sonrası için hiç bir ücret alınmayacaktır.

20) GSM numaranız üyeliğiniz devam ettiği sürece veya uzaklaştırılsanız bile saklı kalacaktır. Gerektiğinde süre gelen mahkemelerin istekleri doğrultusunda telefon numaranızda istediğinde yasal güçlere verilecektir. Bunun dışında üçüncü şahıs ve tüzel kişilikler, taskentliler.org  çalışanlarından seçilmişler hariç olmak üzere sizden başka kimse erişmeyecektir.

21) mazlumakay.name.tr  GSM numaranızın güvenliğini sağlamakla yükümlüdür ve bunun için tüm imkanları kullanır. Ancak bilişim suçlarına maruz kalma durumunda güvenliğini garanti edemez.

22) mazlumakay.name.tr   telefon numarınıza profilinizde bulunan isteğe bağlı seçeneği seçtiğiniz durumda bilgisayar dünyasından son fırsatları bilgilendirici sms’ler atabilir. Eğer bu mesajları almak istemezseniz her zaman profilinizden değişiklik yapabilirsiniz.

23) Forumda rahatsızlık verme ihtimali bulunan ya da ceza vermek üzere araştırma yapılan kişilerin özel mesajları her zaman adminler tarafından haber vermeksizin okunabilmektedir.

Bilgilerinize sunduğumuz bu kurallarımızı dikkate alacağınızdan eminiz. Sizlerin ilgisiyle günden güne gelişecek olan portalımızın, alışkanlıklarınız arasına severek kattığınız günlük uğrak yeriniz olacağını umuyoruz. Sevgilerimizle