EKOYAK

imag0009

imag0025

Ekoyak Çeşitleri

eko-elektro

Ekoyak elektrikli doğal gaz borusunda

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ekoyak Brulorde

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ekoyak Kombide

ekoyak-yeniler2003-008

Ekoyak doğalgaz borusunda

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ekoyak oto motorunda

1950’li yıllarda Amerikalı bir Mühendis tarafından keşfedilen sistem, önce roketlerde, daha sonra otomobil motorlarında performansı artırmak, çevreye zehirli atığını azaltmak ve yakıt tasarrufu sağlamak üzere başarı ile kullanıldı. Amerikalı ünlü otomobil üreticileri, yeni araçlarına fabrika çıkışında bu sistemi uyguluyorlar. Amerika başta olmak üzere Avrupa ülkeleri ve ileri Asya ülkeleri petrol ürünü yakıt kullanan ısınma ve ısıtma sistemlerinde aynı teknolojiyi kullanarak küçümsenmeyecek tasarruf sağlıyorlar.

SİSTEMİN ESASI, PETROL TÜREVİ YAKITLARI OLUŞTURAN HİDROKARBONLARIN (Para Hidrokarbon) MANYETİK ETKİ İLE DEĞİŞEN KARARSIZ YAPISINDAN FAYDALANILARAK, DAHA YANICI VE YÜKSEK KALORİ VEREN YENİ BİR YAKIT (Ortho Hidrokarbon) MEYDANA GELMESİNE DAYANIR.

EKOYAK ve benzeri ürünler ile ilgili T.C. SANAYI ve TICARET BAKANLIGI TUKETICININ VE REKABETIN KORUNMASI GENEL MUDURLUGU kararı gereğince 2003 yılında  ”Manyetik Yakıt Tasarruf Ürünleri” Resmi Garanti Belgesi ile satılması gereken ürünler kapsamına alınmıştır ve bu ürünlerin T.C. SANAYI VE TICARET BAKANLIGI onaylı resmi garanti belgesi ile satılması zorunlu olmuştu. bizde yasa gereği müracaatla Bakanlık garanti belgesi almaya hak kazandık ve belgemizi aldık.Kullanıcıların benzeri ürünleri satın alırken garanti belgesi ve verilen garantinin bu şartları sağladığını teyit ettirmesi gerekmektedir. Avrupa ülkelerinde de pek çok sürücü tarafından tercih edilen ürünün Türkiye çapında ki taklitlerine Sanayi Bakanlığı tarafından büyük cezalar kesildi. Kalitesinden ödün vermeyen Ekoyak  ürün geliştirme ve araştırma çalışmalarını aralıksız sürdürmekteyken, ülkemize en ust kalıtede  ürün sunmaya 2007 yılına kadar devam etti, Sanayi ve Ticaret Bakanlığının haksız ve mesnetsiz ceza tehditleri ile üretimi durduruldu, bu haksız uygulamaya karşı açtığımız dava 2016 yılında sonuçlanarak Bakanlık 10.000.-TL tazminata mahkum edildi. Ancak “Fırın tava geldi hamur bitti, akıl başa geldi ömür bitti” misali bendende heves gitti.

odtu_rapor_sayfa1

odtu_rapor_sayfa2

odtu-rapor3

odtu_rapor_sayfa4

odtu_rapor_sayfa5

Patent: 2001/01519-2007/04525